Lokalizacja firmy

63-700 Krotoszyn
Romanów 25
woj.wielkopolskie


tel/fax: 62 721 01 36
e-mail: biuro@agro-serwis.info

Lely – zgrabiarki, prasy

Modele:
HibiscusLely LotusLely SplendimoLely Tigo
Lely Welger P-OWelger P-SWelger P-Z

LELY POLSKA: najwyższej jakości produkty dzięki innowacyjnym projektom ukierunkowanym na trwałość

Spółki Lely Group utworzone zostały, by dostarczać produktów odpowiadających potrzebom nowoczesnych hodowców bydła i wykonawców usług rolniczych. Innowacyjność zawsze była siłą napędową każdego postępu, dlatego Lely wybrała taką drogę rozwoju.

 

_CS79911

Zawsze szukamy ulepszeń

Zespół wysoko wykwalifikowanych i pełnych entuzjazmu projektantów jest stale aktywny, rozwijając nowe produkty i ulepszając już istniejące maszyny. W swojej pracy wykorzystują oni najbardziej nowoczesny sprzęt i oprogramowanie.

Niezawodność dzięki wielostronnym testom

Prototypy są konstruowane i dokładnie monitorowane w trakcie procedur testowania uznanych w kraju i zagranicą. Testowanie trwałości odbywa się na wyboistym torze lub na płycie do testowania spadku, aby odkryć potencjalne słabe punkty maszyny lub sprawdzić jej wytrzymałość.

Jakość przede wszystkim

W trakcie produkcji konieczna jest kontrola jakości wszystkich materiałów. Testy właściwych wymiarówlub jakości materiału są stale wykonywane na wszystkich przychodzących komponentach, nawet w przypadku dostawców części.

Odpowiednie wsparcie

Prawidłowe działanie i serwis są w praktyce tak ważne, jak dobry projekt i precyzyjne wykonanie! Dlatego firma Lely sporo inwestuje w częste wizyty u klientów i częste (międzynarodowe) szkolenia, aby udzielić wskazówek dystrybutorom i użytkownikom końcowym.

Szybka i prawidłowa dostawa części

Dzięki postępującej automatyzacji naszej infrastruktury dostarczania części zapewniamy szybką dostawę części zamiennych dokładnie wtedy, gdy są one potrzebne.

Sprytniej, szybciej, silniej!

Te trzy słowa precyzyjnie określają, dlaczego maszyny Lely wyróżniają się wśród konkurencji. Innowacyjne myślenie, cechujące naszych konstruktorów, często owocuje zaskakująco nowatorskimi i niezwykle efektywnymi rozwiązaniami. To pozwala nam tworzyć coraz lepsze, bardziej wydajne maszyny. Trwałość maszyn i łatwość obsługi są naszymi priorytetami. Właśnie dlatego mówimy w Lely, że „jesteśmy innowatorami w rolnictwie“.

Wysoka jakość paszy, to wysokie zyski

Jakość i ilość paszy w ogromnym stopniu wpływa na zdrową i wydajną produkcję mleka i mięsa. Wytwarzając pożywną i apetyczną paszę z własnych zielonek, unikamy konieczności kupowania drogich dodatków i koncentratów. Jest to korzystne dla zwierząt, dla gospodarki nawozami i – co zapewne jest najważniejsze – dla zysków generowanych przez gospodarstwo

mini1

Koszenie ma decydujące znaczenie dla dalszego przetwarzania paszy

Decyzje związane z koszeniem – pora koszenia, ze spulchniaczem lub bez, regularny lub szeroki pokos – mają bezpośredni wpływ na dalsze przetwarzanie zielonki. Odpowiednie przygotowanie oraz prawidłowy wzorzec koszenia mają istotne znaczenie dla stanu darni, dla ograniczenia opóźnień w odrastaniu oraz dla poprawy jakości koszenia traw.

 

mini2

Przetrząsanie dla szybkiego i równomiernego suszenia

Szczególnie w przypadku cięższych partii ściętej trawy, przetrząsanie w odpowiednim czasie jest ważne dla zapewnienia szybkiego i równomiernego suszenia. Dostateczna wydajność w połączeniu z odpowiednim mechanizmem odwracania ogranicza czas suszenia i w rezultacie czas prac polowych, a także opóźnienia w odrastaniu. Właściwie przetrząsana zielonka jest pozbawiona darni i łatwiejsza do zgrabienia. Właściwa powierzchnia pola oraz odpowiednia regulacja maszyny pozwalają uniknąć zanieczyszczenia zbiorów.

mini3

Czysta pasza we właściwym pokosie

Zgrabiarka krzywkowa powinna umożliwiać szybkie operacje oraz ułożenie wydajnego pokosu o właściwym kształcie i szerokości. W końcu dobry pokos ma decydujące znaczenie dla wydajności prasy, kombajnu czy ładowarki. Dostosowanie do gruntu, stabilność oraz regulacja zapewniają czyste zgrabianie i eliminację wszelkich zanieczyszczeń paszy, pochodzących z ziemi lub wyschniętego obornika

mini4

Właściwa gęstość zapewnia wiele korzyści

Duże kostki i okrągłe bele zapewniają znaczną poprawę jakości paszy, ponieważ proces sprasowywania rozpoczyna się natychmiast. Transport ciężkich kostek jest sprawniejszy. Do przetwarzania zielonki nie są potrzebne ciężkie ciągniki. Ponieważ plony są cięte przy pomocy zaawansowanych mechanizmów tnących w prasach, sprasowywanie jest bardziej efektywne, zaś proces fermentacji rozpoczyna się wcześniej, przez co plony mogą być później łatwiej przetwarzane.
mini5

Szybka konserwacja zapewnia optymalną paszę

Owijanie w folię to ostatni etap procesu rozpoczętego od belowania. Natychmiastowe zawinięcie beli w folię zapewnia szybkie, hermetycznie szczelne zamknięcie beli, aby proces fermentacji rozwijał się tak szybko, jak to możliwe. Bela otwierana jest dopiero wtedy, gdy pasza jest potrzebna. Problem zagrzewania i gnicia jest wyeliminowany. W rezultacie otrzymujemy smakowitą paszę.

 

Efektywne zgrabianie ma wpływ na zasobność portfela hodowcy!

Właściwe i efektywne zgrabianie nie oznacza jedynie odpowiedniego ułożenia skoszonych plonów; to także przygotowanie do następnego procesu, jakim jest zbieranie plonów. Zgrabianie ma zatem duży wpływ na szybkość, z jaką kolejne maszyny mogą zebrać pokos, a tę różnicę można łatwo zauważyć w portfelu na koniec dnia! Ogólnie biorąc: podwójny efekt!

<< powrót